הקמת רשת ביתית חוטית

היתרונות והחסרונות של הקמת רשת ביתית חוטית

נמאס לכם שהוייפי כל פעם תוקע אתכם מלהשתמש באינטרנט כמו שצריך? ביחד אתכם יש עוד הרבה מאוד אנשים אחרים שנמאס להם להיות במצב הזה, ולכן הם החליטו על הקמת רשת ביתית חוטית. מדובר על הבחירה הטובה ביותר שמיועדת לכל אותם האנשים שרוצים לחבר את כל המחשבים באופן קווי לאינטרנט.

הקמת רשת ביתית חוטית

כמובן שלצד היתרונות הברורים של האפשרות הזאת, תוכלו למצוא גם לא מעט חסרונות שאתם מוכרחים להכיר. כך שכאשר אתם תבצעו הקמת רשת ביתית חוטית, אתם תוכלו לדעת כי לקחת בחשבון את כל הצדדים שלה. כמו לכל בחירה שתעשו לאפשרות הזאת יהיו שני צדדים, אל תכירו אך ורק צד אחד.

בדיוק בכדי לסייע לכם לעשות את ההחלטה הנכונה, אנו החלטנו להרים את הכפפה ולספק לכם את כל היתרונות הבולטים ואת כל החסרונות המשמעותיים. הקמת רשת ביתית חוטית יכולה להיות ההחלטה הכי טובה שתעשו, רק תוודאו שאתם עושים את ההחלטה הזאת צורה חכמה.

היתרונות של הקמת רשת חוטית

  • היתרון המשמעותי ביותר של התקנת רשת ביתית חוטית היא כמובן מהירות הגלישה בכל המכשירים שיהיו מחוברים. בין אם מדובר על מחשבים או על טלוויזיות חכמות, מהירות הגלישה תהיה מקסימלית. כך שאם עד כה התרגלתם לגלוש על מהירות איטית בגלל הוייפי, אתם יכולים להשאיר את הדאגות האלה מאחור – כי אחרי שתחברו את כל המכשירים בחיבור חוטי אתם לגמרי תהיו מצב מעולה בהשוואה למצב שבו הייתם לפני כן.
  • לצד מהירות הגלישה שהיא ללא ספק היתרון המשמעותי ביותר, צריך לציין יתרון נוסף שהוא היציבות של הגלישה. חיבור של האינטרנט אל הוייפי עלול להביא איתו לא מעט ניתוקים, ניתוקים שיכולים לבוא בגלל מנעד רחב של סיבות שאותן אתם בוודאי מכירים. אך בפועל אם אתם מחברים את המחשב או את הטלוויזיה ישירות למודם, אתם תוכלו ליהנות מגלישה מאוד יציבה. זה יכול להיות מאוד קריטי אם אתם משתמשים באינטרנט באופן רציף וכל ניתוק עלול לגזול מכם זמן יקר.

החסרונות של הקמת רשת חוטית

  • החיסרון הראשון שנרצה לדבר עליו יהיה העלות הכספית של הקמת רשת ביתית חוטית. ברוב המקרים, העלות הכספית תהיה מאוד גבוהה (כזאת שלא כל אחד ירצה לקחת אותה על עצמו). לכן לפני שאתם מכניסים את עצמכם למקום הזה, מוטב שתבררו את העלויות מראש כך תוכלו להכין את עצמכם בצורה מעולה. בסוף אתם לא תרצו לשלם הרבה מעבר ליכולות שלכם, מצב שלא יהיה כל כך אידיאלי.
  • החיסרון הנוסף הוא כמובן הניידות שתיפגע כאשר אתם מחברים את המחשבים שלכם ישירות לאינטרנט בחיבור קווי. הניידות תיפגע בצורה משמעותית אם מדובר על מחשב נייד לצורך הדוגמא, מחשב שאותו אתם תרצו לקחת אתכם לכל מיני נקודות שונות בבית – אך בפועל אתם לא תוכלו לעשות זאת. לכן אתם צריכים להיות מודעים לחיסרון הזה, בכדי שלא תמצאו את עצמכם במצב שבו אתם מתחרטים על הבחירה שעשיתם.

אז מה תהיה הבחירה הכי טובה עבורכם?

התקנת רשת ביתית חוטית יכולה להיות החלטה מאוד חכמה, אך בפועל היא לא צריכה לבוא על חשבון הרשת האלחוטית בבית או בעסק שלכם. העצה הכי טובה שנוכל לתת לכם היא לשלב בין הרשת החוטית ובין הרשת האלחוטית, כך שאתם תוכלו לקצור את הפירות מכל אחת מהאפשרויות הללו. במקומות מסוימים אתם תוכלו להתחבר לאינטרנט בצורה קווית, ובחלק מהמקרים אתם תוכלו להתחבר לאינטרנט בצורה אלחוטית – הכל בהתאם למצב בפועל.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אהבתם? שתפו את המאמר!
דילוג לתוכן