מחשב איטי

המחשב הוא אחד מהמכשירים שנמצאים בתדירות השימוש הכי גבוהה. בין אם מדובר על שימוש אישי או על שימוש עסקי, כל אחד מאיתנו מוצא את עצמו מבלה שעות ארוכות על המחשב – סיטואציה שכל אחד ואחת מאיתנו מכיר. אך מה קורה כאשר המחשב עובד בצורה איטית? ומה אפשר לעשות בשביל לתקן את הבעיה הזו?

מחשב איטי

מחשב איטי? כך תוכלו לתקן את המצב!

כאשר אתם משתמשים במחשב ומגלים לפתע שהוא אינו עובד בצורה מהירה, דעו שמדובר בתקלה די נפוצה. מחשב איטי מקשה על העבודה השוטפת שלכם ובמקרים רבים המצב הופך להיות ממש בלתי נסבל. אתם תתעכבו בביצוע הפעולות הפשוטות – ומהר מאוד אתם עשויים למצוא את עצמכם על סף ייאוש. אם הפעולות הבסיסיות לוקחות לכם זמן, אתם תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם רק רוצים להרים ידיים ולא לגעת במחשב בזמן הקרוב – אך לשמחתכם ניתן לפתור את התקלה הזאת ולא צריך להמשיך לעבוד על מחשב מקרטע

אז רגע לפני שאתם זורקים את המחשב או מחליטים להשלים עם רוע הגזרה, אנו ניתן לכם מספר עצות שיסייעו לכם להתמודד עם מחשב איטי. כל אחת מהפעולות הללו יכולה לפתור את המצב, ולהחזיר את המחשב לקדמותו – להביא אותו למצב שבו הוא פועל בצורה תקינה ופועל בצורה הכי מהירה שיש.

למה המחשב איטי ומה עושים במצב כזה?

כפי שתכף תגלו, יכולות להיות סיבות רבות ומגוונות לאיטיות של המחשב מאחר ומדובר במכשיר מורכב למדי שבמצבים בהם הוא עמוס מאוד בקבצים, הביצועים שלו יורדים ונוצר עומס על כל הזיכרון והמערכת. לפני שנדבר על הסיבות השונות נדגיש: לא תמיד גורם שאינו מקצועי ידע לזהות את התקלה ולתקן אותה ולכן נמליץ להזמין טכנאי מחשבים עד הבית שיעזור לכם להחזיר את המחשב לעבודה המיטבית. יחד עם זאת – כדאי שתכירו את הסיבות לאיטיות ואולי תצליחו לתקן חלק מהן בכוחות עצמכם.

המחשב נורא איטי? נסו לנקות אותו מאבק

זה אולי נשמע לכם מעט מוזר, אך לעיתים האיטיות של המחשב מגיעה מהאבק שהצטבר עליו לאורך השנים. אם אתם לא מנקים את המחשב באופן תדיר, הוא ככל הנראה מלא באבק. האבק גורם לכך שמאווררי המחשב יפעלו בצורה איטית, ולפיכך המחשב נורא איטי בכל פעולה ופעולה. אז בכדי שתוכלו להתמודד עם מצב שבו מחשב איטי, אתם צריכים לשאוב את כל האבק ואפילו להיעזר בפן על מנת לנקות אותו בצורה עמוקה יותר או פשוט לנקות עם מטלית לחה את הפתחים במארז המחשב שלכם.

המחשב נורא איטי נסו לנקות אותו מאבק

הסירו את התוכנות שבהן אין לכם שימוש כאשר המחשב מאוד איטי

מתמודדים עם מחשב איטי? אולי זה בגלל התוכנות השונות שיש לכם על המחשב. לעיתים ריבוי תוכנות גורם לכך שלא יהיה מקום פנוי על המחשב, וכאשר אין מקום פנוי – המחשב יכול להתחיל לפעול באיטיות. לכן אם אתם תדאגו להסיר מפעם לפעם את התוכנות שאין לכם בהם שימוש, אתם תוכלו לראות איך המחשב פועל במהירות. לכן אם המחשב איטי, תוכלו להסיר את כל התוכנות שתופסות בתוכו הרבה מקום.

המחשב עובד לאט? השתמשו באנטי וירוס והסירו וירוסים!

לעיתים מה שבכלל מביא אתכם למצב שבו אתם צריכים להתמודד עם מקרה שבו המחשב עובד לאט הוא מצב שבו יש וירוסים שמפריעים לכם להשתמש במחשב. וירוסים במחשב יכולים לפגוע בתפקוד המחשב, וגם לגרום לכל המידע שלכם לזלוג לצד שלישי. לכן חשוב מאוד שתדאגו להשתמש באנטי וירוס על מנת לנקות את המחשב מפני תוכנות זדוניות, כך שתביאו את עצמכם למצב שבו המחשב יפעל בצורה תקינה ויעבוד מהר יותר.

ניקוי המחשב מקבצים זמניים שתופסים מקום

כל תוכנה שפועל במחשב שלכם שומרת ברקע לא מעט קבצים שמאפשרים לה לפעול כמו שצריך. מדובר על קבצים זמניים, שאחרי שתסגרו את התוכנה אתם לא תשמשו בהם שוב פעם. אך מה לעשות שהתוכנה לא תמחק אותם מעצמה? לכן אתם תצטרכו למחוק את הקבצים הללו בעצמכם, כי אם לא תעשו את זה הם עשויים לתפוס לא מעט מקום. הדרך היעילה ביותר למחוק את הקבצים האלה היא על ידי תוכנת CClener החינמית.

צריכים טכנאי מחשבים מקצועי?

אם המחשב איטי מאוד – כבו תוכנות שעולות בעת ההדלקה

מחשב איטי מאוד זה בהחלט לא מצב אידיאלי, ולעיתים המחשב שלכם יעבוד לאט בגלל לא מעט תוכנות שפועלת עם הדלקתו. כאשר הרבה תוכנות מופעלות בעת ובעונה אחת, זה יכול להביא אתכם למצב שבו למחשב לוקח הרבה מאוד זמן לעלות – ובכללי הוא פועל בצורה איטית גם לאחר שנדלק. לכן תדאגו לכבות את כל התוכנות הללו, בעיקר כאשר ברור לכולנו שבחלקן אנו בכלל לא משתמשים כרגע, כך תוכלו להפעיל בצורה יזומה את התוכנות שחשובות לכם ולהפחית מהעומס על המערכת.

מה לעשות כאשר המחשב איטי ולא זז? להתקשר לטכנאי מחשבים מקצועי

במקום לשבור את הראש לבד ולנסות לאתר את התקלות השונות והסיבות שבגללן המחשב שלנו פשוט מקרטע ולא ממש זז – אפשר להזמין טכנאי מחשבים עד הבית ופשוט להיעזר בידע המקצועי שלו באיתור התקלה והסיבות שהמחשב מתנהל בצורה איטית ומקשה עלינו לעבוד. חייגו אלינו כעת ונעזור לכם להחזיר את המחשב הנייד או הנייח לתפקוד תקין ובעיקר מהיר.

שאלות ותשובות על מחשב איטי במיוחד

הסיבה הנפוצה ביותר היא הארד דיסק אשר דורש החלפה בעקבות התיישנות או תקלה. ניתן להזמין שירותי החלפת הארד דיסק דרכנו.

מאוד תלוי בסוג התקלה. העלות הממוצעת עבור עבודה מסוג זה היא 250 ש"ח, אך העלות יכולה להתייקר כאשר מחליפים רכיבים במחשב.

סיבה אפשרית למצב בו מחשב חדש איטי היא שהורדתם תוכנות שמאטות את עבודתו. נסו להסיר את התוכנות הכבדות שהורדתם לאחרונה ובדקו האם הבעיה חלפה.

אם גיליתם שהמחשב הנייד שלכם עובד מאוד לאט, ייתכן שהצטבר אבק רב על הרכיבים הפנימיים – מה שמפריע לעבודה תקינה. במקרים אחרים מאוורר המעבד תקול ונדרש לבצע החלפת מאוורר.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אהבתם? שתפו את המאמר!
אולי יעניין אותך גם
מחשב תקוע על מצב טיסה

מצב טיסה הוא תכונה שימושית במחשבים ניידים ובמכשירים אלקטרוניים אחרים, מכיוון שהוא מכבה את כל התקשורת האלחוטית ומונע מהם להפריע למכשירי המטוס. עם זאת, לפעמים

למאמר המלא »
דילוג לתוכן