מחשב מתחמם

אתם מרגישים שהמחשב שלכם מתחיל להתחמם? אם מדובר על חום גבוה, לא מדובר על מצב תקין – ומומלץ מאוד לתקן זאת במהירות. אך כמובן שאתם תרצו לנסות לפתור את המצב עוד לפני שתזעיקו טכנאי, אולי אפילו תוכלו להחזיר את המחשב בכוחות עצמכם לטמפרטורה התקינה. הנה כל מה שרציתם לדעת על התקלה, כולל סיבות, דרכי פתרון ועלויות.

מחשב מתחמם

מחשב מתחמם? כל הדרכים האפשריות לקרר אותו

נגעתם במחשב ושמתם לב שהוא חם מאוד? החדשות הטובות הן שהבעיה הזאת מתרחשת בכל סוגי המחשבים ללא קשר לסוג המחשב (נייח או נייד) או לחברה והיצרן.

יש מספר פעולות שעשויות לסייע לכם לטפל במצבים בהם מחשב מתחמם, ברוב המקרים אתם תצליחו להחזיר את המחשב לטמפרטורה התקינה – ותוכלו להמשיך בעבודה. תזכרו כי כל זמן שבו המחשב נמצא בטמפרטורה גבוהה, אתם לא תוכלו להשתמש בו כנדרש – ויהיה עליכם לחכות עד אשר הוא יחזור לטמפרטורה התקינה, וזה עשוי להיות מצב מאוד מתסכל.

למה המחשב מתחמם? האבק מונע מהמאווררים לפעול כנדרש

לא משנה כמה המחשב שלכם חדש, הוא סופג לתוכו לא מעט אבק ולכלכוך בכל רגע נתון. ככל שהמחשב צובר יותר אבק ולכלוך, כך ישנו סיכוי גבוה יותר שהוא יתחמם בצורה מהירה יותר. אם אתם תוהים למה המחשב מתחמם, זכרו שהאבק והלכלוך מונעים מהמאווררים הפנימיים לפעול כנדרש, ומכאן בתוך זמן קצר המחשב כולו יתחמם מעבר למצופה. לכן ניקוי המחשב בצורה יסודית מאבק עשוי בהחלט לפתור את המצב, ויאפשר לכם להמשיך להשתמש בו ללא כל חשש. ניקוי חיצוני של היחידה האחורית יכול להתבצע על ידכם אך במידה ורוצים ניקוי ייסודי של כל הרכיבים הפנימיים, כדאי להיעזר בטכנאי מחשבים מקצועי.

תוודאו שפתחי הקירור פתוחים

המחשב מתחמם? יכול להיות שהסיבה לכך היא שפתחי הקירור שלו חסומים, ולכן כל החום שמצטבר בעת השימוש לא יוצא החוצה. לכן תוודאו שפתחי הקירור פתוחים, אם פתחי הקירור חסומים מסיבות שונות – עליכם לשחרר אותם. אפילו אם זה אומר להחליף את המיקום שבו המחשב נמצא, כי רק כך תוכלו לגרום למחשב לפעול בטמפרטורה הנכונה. פתחי הקירור הן לא סתם, הן נוצרו על מנת לאפשר למחשב לשחרר את החום החוצה ולהכניס אוויר קר.

צריכים טכנאי מחשבים מקצועי?

התקני הקירור אינם פועלים כנדרש

כיום השימוש שלנו במחשב הוא שימוש קבוע ושוטף, לכן המחשבים מתחממים בצורה יותר מהירה מאשר המחשב בעבר. אך באותה נשימה אפשר להגיד כי הטכנולוגיה השתפרה מאוד, וכיום תוכלו למצוא לא מעט התקני קירור שכבר מותקנים בתוך המחשב. אם יש לכם התקן קירור שכזה, אך עדיין המחשב מתחמם במהירות – ככל הנראה ההתקן איננו פועל כנדרש ועליכם להחליף אותו.

תוודאו שלא פועלות הרבה תוכנות בו זמנית

המחשב שלכם עושה כל מאמץ על מנת לספק לכם את הרצונות שלכם בצורה הכי טובה שרק אפשר. זוהי הסיבה שאם אתם תפתחו בעת ובעונה אחת מספר רב של תוכנות, המחשב לא ימנע מכם לעשות זאת. אך יכול להיות שאתם תדרשו מהמחשב לבצע פעולה שהוא לא יוכל באמת לעמוד בה, ומכאן הוא עשוי להתחמם יתר על המידה. לכן תוודאו שאתם לא חונקים את המחשב, ולא מפעילים בו זמנית מספר רב של תוכנות כבדות.

מחשב נייד מתחמם – מה עושים?

עם המעבר בשנים האחרונות של רבים מאיתנו לשימוש במחשבים ניידים, אנו מקבלים לא מעט פניות של אנשים שמרגישים שהלפטופ שלהם מתחמם מאוד. מחשב נייד מתחמם מאותן הסיבות שמחשב נייח מתחמם אבל כאשר מדובר בלפטופ, אנו נוטים לא פעם לחסום את דרכי האוורור ובכך גורמים לטמפרטורה לעלות. אם למשל, עבדתם עם המחשב מהמיטה וחסמתם את פתחי האוורור עם השמיכה או הכרית, תרגישו שהוא מתחמם. הדרך לתקן זאת היא על ידי החלפת המשחה הטרמית שמשפרת את העברת החום בתוך החלקים הפנימיים של המחשב (בעיקר המעבד) או על ידי הוצאת המאוורר ולצורך ניקוי ייסודי שלו.

המחשב מתחמם? אל תיקחו סיכונים

כאשר המחשב מתחיל להתחמם, אתם צריכים להיות תמיד עם יד על הדופק על מנת לוודא שזה לא קורה פעם אחר פעם. במקרה שבו אתם מנסים לקרר את המחשב אך אתם לא מצליחים לעשות זאת, מוטב שלא תיקחו סיכונים שעלולים להרוס את המחשב. כל מה שאתם צריכים לעשות במצב הזה זה פשוט להזעיק טכנאי מחשבים דרך מחשבניק שיגיע אליכם בתוך זמן קצר וימצא את כל הסיבות שבגללן המחשב מתחמם. צרו איתנו קשר לטיפול בכל תקלה במחשב ואנו נעזור לכם בצורה מקצועית להתגבר עליה.

ישנם מספר גורמים שונים שיכולים להוביל להתחממות יתר של המחשב. אחד הנפוצים ביותר הוא הצטברות אבק בתוך המחשב. אבק וחלקיקים קטנים אחרים יכולים להצטבר בתוך המחשב שלך, לחסום את זרימת האוויר ולהקשות על המחשב שלך לווסת את הטמפרטורה שלו. זה יכול להוביל לעלייה בחום ולגרום למעבד להתחמם יתר על המידה. סיבה נפוצה נוספת להתחממות יתר היא הגדרות חומרה או תוכנה לקויות במכשיר שלך. לחלק מהמכשירים יש הגדרות המווסתות את טמפרטורת המכשיר, אך אם הגדרות אלו אינן נכונות או אינן פועלות כהלכה, ייתכן שהן גורמות למעבד להתחמם יתר על המידה. סיבה אפשרית נוספת היא שיש לך יותר מדי תוכניות פועלות בבת אחת והן מנצלות את כל הזיכרון הזמין שלך.

קראו עוד על: החלפת מעבד למחשב נייד

מחשבים מתוכננים לפעול בטווח טמפרטורות מסוים. אם המחשב מתחמם יתר על המידה, יכול להיות שזה נובע מהסיבות הבאות:

1. המחשב אינו בשימוש כראוי

2. במחשב יש וירוס או תוכנה זדונית

3. יש חוסר אוורור בתוך המארז

4. המאוורר במעבד כשל או אינו מסתובב מהר מספיק

מחשבים יכולים להתחמם מכמה סיבות. הסיבה הנפוצה ביותר היא שהמחשב לא מקבל מספיק זרימת אוויר, מה שיכול להיגרם מכל דבר, החל מאוורר סתום ועד מסך מלוכלך של מחשב נייד. מערכת הקירור של המחשב נועדה להסיר חום ולשמור על טמפרטורת המעבד בגבולות בטוחים. כאשר הוא יתחיל להתחמם, הוא יפעיל את מערכת הקירור שלו וינסה לקרר את עצמו. המחשב יתחיל לשדר אזהרה קולית כאשר הוא מתחמם יתר על המידה, ובשלב זה כדאי לכבות את המחשב ולתת לו להתקרר לפני שתדליק אותו שוב. אם יש לכם מחשב נייד, חשוב לדעת מה המחשב עושה כשהוא מתחיל להתחמם. מחשבים יכולים להתחיל להתחמם מסיבות רבות, והידיעה מדוע זה קורה יעזור לך להבין כיצד לתקן את הבעיה.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אהבתם? שתפו את המאמר!
אולי יעניין אותך גם
מחשב תקוע על מצב טיסה

מצב טיסה הוא תכונה שימושית במחשבים ניידים ובמכשירים אלקטרוניים אחרים, מכיוון שהוא מכבה את כל התקשורת האלחוטית ומונע מהם להפריע למכשירי המטוס. עם זאת, לפעמים

למאמר המלא »
דילוג לתוכן