המחשב מצפצף

יש לכם מחשב בבית? אתם בוודאי משתמשים בו לא מעט, אך מה קורה כאשר אתם שומעים לפתע שיש צפצופים במחשב? ככל הנראה האפשרות הראשונה שעולה לכם לראש היא לפנות לטכנאי מחשבים. רגע לפני שאתם מתקשרים להזמין את הטכנאי, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על התקלה:

צפצופים במחשב

מדוע המחשב מתחיל לצפצף פתאום?

יכולות להיות כמה מספר סיבות שיביאו את המחשב שלכם למצב שבו הוא מתחיל לצפצף. הסיבה המרכזית היא בעיות חומרה, ברוב המקרים בעיות חומרה שמגיעות מרכיבי הזיכרון. הבעיות הללו באות לידי ביטוי בכך שהמחשב עושה רעש של צפצוף מרגיז, כזה שאתם כמובן לא תוכלו להתעלם ממנו בשום שלב – ואתם תהיו מוכרחים לפעול במהרה על מנת להחזירו למצב תקין.

מחשב מצפצף ולא נדלק? יש לכך סיבה

ללוח האם של המחשב, יש את השיטות שלו לעדכן אותנו שמשהו לא פועל בצורה תקינה. במצבים שבהם מחשב מצפצף ולא נדלק, קיימת האפשרות שיש בעיה בספק הכוח של המחשב ועל מנת לפתור את התקלה נצטרך להחליף ספק כוח. כמו כן, קיימת האפשרות שכרטיס המסך לא מחובר בצורה טובה, מה שגורם למערכת להתריע על תקלה. אופציה נוספת היא שכרטיס הזיכרון של המחשב נשרף או לחילופין – הוא אינו יושב כמו שצריך במקומו.  בשביל להבין מה בדיוק התקלה, ישאל אתכם טכנאי המחשבים מה בדיוק אורך הצפצוף שאתם שומעים מאחר ויש הבדל בין צפצוף אחד ארוך למספר צפצופים קצרים וכל סוג מצביע על תקלה אחרת.

צריכים טכנאי מחשבים מקצועי?

צפצופים במחשב? כך תוכלו להעלים אותם לחלוטין

אחת מהתקלות השכיחות ביותר היא תקלה שבה מתחילים להופיע צפצופים במחשב. תקלה שיכולה להתרחש ללא כל התראה מוקדמת, ואתם כמובן עלולים להיות קצת חסרי אונים אם לא תדעו איך לתקן אותה. אך לפני שאתם מרימים ידיים, אנו הולכים להסביר לכם איך תוכלו להעלים לחלוטין את הבעיה הזאת.

כמובן שהתקלה יכולה לחזור על עצמה פעם אחר פעם, במקרה שבו אתם לא מצליחים להתמודד איתה כמו שצריך – אתם תוכלו להזמין טכנאי מחשבים מקצועי. אך למה שלא תנסו קודם כל לפתור את התקלה בעצמכם? זה אולי יוריד מכם מעט לחץ ויחסוך לכם בהוצאות הכספיות.

מדוע חשוב לטפל בבעיה במהירות?

צפצופים במחשב יכולים להגיע בגלל מנעד רחב של סיבות, ואתם לא באמת יכולים לדעת מראש האם מדובר על בעיה רצינית או על בעיה פשוטה. לכן ההמלצה שלנו אליכם היא לא להתמהמה עם התיקון, כך שתוכלו להביא את עצמכם למצב שבו אתם יודעים שאין סכנה למחשב. בסוף המחשב הוא חלק בלתי נפרד מכם, ואתם לא תרצו להביא את עצמכם למצב שבו אתם לא תדעו מה לעשות – או למצב שבו המחשב ישבוק חיים.

צפצופים במחשב- תנסו לנקות את המחשב ביסודיות

כמו שאמרנו יכולות להיות לא מעט סיבות לכך שהמחשב מתחיל לצפצף ללא כל התראה מוקדמת. פגיעה בזיכרון היא אחת מהסיבות השכיחות ביותר, וכאשר אתם תנקו את המחשב ביסודיות – אתם תוכלו לראות כי התקלה נעלמת. לעיתים כאשר מצטבר על הזיכרון כמות גדולה של אבק, הוא לא מצליח לתפקד כנדרש – והצפצופים נועדו על מנת להודיע לכם כי משהו איננו תקין, ואחרי הניקוי המצב יחזור לקדמותו.

החלפת רכיב הזיכרון במחשב

במקרה שבו הניקוי לא עזר, אתם כמובן לא צריכים להרים ידיים האפשרות הנוספת היא להחליף את כל רכיב הזיכרון במחשב. במקרה כזה אתם לא תוכלו לבצע את הפעולה לבד, ואתם תצטרכו לעשות זאת ביחד עם טכנאי מחשבים מקצועי. הוא יבחן את התפקוד של רכיבי הזיכרון, והוא כמובן יוכל לדעת איזה מבין אותם רכיבים הוא זה שמביא את התקלה. כך שמוטב שלא תחליפו את הזיכרון בעצמכם, מדובר על פרוצדורה קצת יותר מורכבת.

יש לכם צפצופים במחשב? אל תחכו שיהיה מאחור מידיי!

אומנם אתם יכולים להגיד כי אתם מסוגלים לחיות עם אותם צפצופים במחשב, אך בפועל מדובר על סכנה שאתם לוקחים על עצמכם. אתם לא באמת יכולים לדעת מהי הסיבה שבגללה מופיעים הצפצופים, ועד כמה הבעיה הזאת היא חמורה. לכן אל תיקחו על עצמכם מעבר למה שאתם מסוגלים, ואל תיקחו סיכונים שאולי יעלו לכם ביוקר – המחשב עלול להיהרס מהר ממה שאתם חושבים. במקרה שבו הצפצופים לא מפסיקים, הזעיקו טכנאי מחשבים מקצועי שיסייע לכם.

קראו עוד: מחירון טכנאי מחשבים מעודכן לשנת 2024

המחשב מצפצף ונכבה?

המחשב מצפצף כדי לציין שהוא כבוי. זה נעשה בדרך כלל כאשר המחשב כבוי לא תקין. אם המחשב שלך מצפצף ונכבה, ייתכן שיש לך בעיית חומרה. יכול להיות שספק הכוח לא מספק מספיק חשמל למחשב, או שיש בעיה בלוח האם או בכרטיס הגרפי. כמו כן חשוב לבדוק במידה ויש תקלה במחשב להסתכל האם כל המאוורים ניקים מאבק, במידה והם לא ניקיים חשוב מאוד להקפיד בין היתר על הניקיון על המאוורים כי אם לא זה יגרום למחשב להיות איטי.

האם יש ייתכן גם שהמחשב שלך מתחמם יתר על המידה. בדוק אם הוא פועל בטמפרטורה גבוהה מהרגיל. ייתכן שזו בעיה באספקת החשמל, או שיש בעיה בחומרה. אם ניסית לכבות את המחשב ולחבר את כבל החשמל לשקע אחר, סביר להניח שיש בעיה באספקת החשמל. אם לא, אז זה יכול להיות בעיית חומרה.

זוהי בעיה נפוצה שניתן לפתור על ידי שימוש במספר שלבים פשוטים

שלב 1: בדוק את ספק הכוח וודא שהוא מחובר לחשמל.

שלב 2: ודא שספק הכוח אינו מתחמם יתר על המידה.

שלב 3: בדוק אם יש כבלים רופפים שגורמים למחשב להיסגר.

שלב 4: אם אתה עדיין נתקל בבעיות, עדיף לפנות ליצרן המחשב שלך לקבלת עזרה.

אם יש לך מחשב שמצפצף ונכבה, יש מעט פתרונות לבעיה זו. הפתרון הראשון הוא לבדוק את הגדרות צריכת החשמל ולוודא שהמחשב מוגדר כך שלעולם לא יכבה או יעבור למצב שינה. אם הגדרות החשמל אינן הבעיה, נסה להריץ סריקת וירוסים במחשב שלך. על מנת לתקן בעיה זו, תצטרך להתחיל בבדיקת הגדרות החשמל שלך ולוודא שהן מוגדרות כהלכה. אם לא, שנה אותם בהתאם כך שהמחשב לא יעבור למצב שינה. בשלב הבא, תרצה להפעיל סריקת וירוסים במחשב שלך כדי להיפטר מוירוסים או תוכנות זדוניות שעלולים לגרום לבעיה זו.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אהבתם? שתפו את המאמר!
אולי יעניין אותך גם
מחשב תקוע על מצב טיסה

מצב טיסה הוא תכונה שימושית במחשבים ניידים ובמכשירים אלקטרוניים אחרים, מכיוון שהוא מכבה את כל התקשורת האלחוטית ומונע מהם להפריע למכשירי המטוס. עם זאת, לפעמים

למאמר המלא »
דילוג לתוכן