גיבוי מחשב

כל משתמש מחשב צריך לדעת שהוא צריך לגבות את הנתונים שלו. הנתונים במחשב יכולים ללכת לאיבוד במספר דרכים ולא תמיד ניתן לשחזר אותם. סעיף זה עוסק בדרכים השונות שבהן תוכל לגבות את הנתונים שלך במחשב שלך. ישנן דרכים רבות ושונות לגבות את הנתונים שלך, לכן עליך לבחור את הדרך המתאימה לך ביותר. הדרך הנפוצה ביותר היא להשתמש בכונן קשיח חיצוני ולאחר מכן לחבר אותו למחשב שלך כאשר אתה רוצה לגבות את הקבצים. אתה יכול גם להשתמש בשירות אחסון בענן כמו Dropbox או Google Drive אם יש לך גישה לאינטרנט במכשיר שבו ברצונך לגבות את הקבצים שלך (למשל, סמארטפון). אתה יכול גם להשתמש בשירות גיבוי מקוון כמו Backblaze,

זה לא סוד שהנתונים הם אחד הנכסים החשובים ביותר עבור כל חברה. היא אחראית לאחסן את כל המידע על הפעילות, ההיסטוריה והעתיד של החברה. על מנת להגן עליו, חברות צריכות לדאוג לגיבויים של הנתונים שלהן. עליהם לגבות באופן קבוע את הנתונים שלהם במקרה של אסון או כשל במערכת.

גיבוי מחשב

ישנם שני סוגי גיבוי:

  •  גיבוי מקומי: זהו גיבוי באתר שניתן לבצע עם כונן קשיח או התקן אחסון אחר;
  • גיבוי מרחוק: זהו גיבוי מחוץ לאתר שניתן לבצע באמצעות שירות אחסון בענן כמו Dropbox או Google Drive.

גיבוי מחשב הוא עותק של כל הנתונים

גיבוי מחשב הוא עותק של כל הנתונים החשובים במחשב. הוא מאוחסן בדרך כלל בכונן קשיח חיצוני, או במקרים מסוימים, במחשב אחר. תהליך הגיבוי יכול להיות אוטומטי בעזרת תוכנה. ישנם שני סוגים של גיבויים: מערכת ונתונים. גיבויי מערכת משמשים לגיבוי מערכת ההפעלה והיישומים המותקנים במחשב. גיבויי נתונים משמשים לגיבוי קבצים ותיקיות המכילים נתונים שנוצרו על ידי המשתמש כגון מסמכים, תמונות, סרטונים, קובצי מוזיקה וכו', אך לא קבצי מערכת כמו מנהלי התקנים עבור התקני חומרה או תוכניות המותקנות מראש עם מערכת ההפעלה. הסוג הנפוץ ביותר של גיבוי נתונים הוא גיבוי תמונה אשר מעתיק את כל הקבצים ממיקום אחד לאחר ללא שינויים או שינויים כלשהם במהלך תהליך ההעתקה.

תהליך של יצירת עותקים

גיבוי מחשבים הוא תהליך של יצירת עותקים של נתונים כך שניתן לשחזר אותם במקרה חירום. הם חלק קריטי בניהול נתונים והתאוששות מאסון. תהליך הגיבוי של נתוני המחשב יכול להתבצע באופן ידני, על ידי שימוש בתוכנה לאוטומציה של התהליך, או על ידי שימוש בשתי השיטות. מחשבים חיוניים לעבודה, ללימודים ולחיי היומיום. זה רעיון טוב שתהיה לך תוכנית גיבוי למקרה שמשהו יקרה למחשב שלך.= ראשית, נדבר על מדוע גיבויים חשובים ומה הם צריכים לכלול. אנו גם נסקור כמה מסוגי הגיבויים השונים הזמינים כדי שתוכל לבחור את הגיבוי הנכון עבורך. לבסוף, נסקור כיצד להחליף את המחשב שלך אם הוא אבד או נגנב.

גיבוי המחשב הוא תהליך של שכפול הנתונים ממערכת מחשב אל התקן אחסון אחר, בדרך כלל כונן קשיח חיצוני. זה נעשה כאמצעי זהירות מפני אובדן נתונים שנגרם כתוצאה מכשל חומרה או אסונות אחרים. הסיבה לגיבוי המחשב שלך היא כדי להגן על הנתונים שלך במקרה של אסון. אם יש לך מסמכים ותמונות חשובים במחשב הנייד שלך, למשל, יהיה זה חכם לגבות אותם לכונן קשיח חיצוני רק ליתר ביטחון. מחשבים הם חלק חשוב מאוד בחיינו וחיוני לגבות אותם ליתר ביטחון. הדרך הטובה ביותר לגבות את המחשב היא באמצעות כונן קשיח חיצוני. אתה יכול גם להשתמש בתקליטור או DVD, אבל זה לא יהיה בטוח כמו כונן קשיח חיצוני.

גיבוי מחשב הוא עותק של כל הקבצים במחשב. הוא נוצר על ידי העתקת כל הקבצים מהתקן האחסון המקורי להתקן אחסון אחר. ניתן לאחסן גיבויים אלה בכוננים קשיחים חיצוניים, תקליטורי DVD או תקליטורים. הנתונים עשויים להישלח גם לשירות גיבוי מקוון לצורך אבטחה ונגישות נוספים. אם אתה בעל עסק ויש לך נתונים חשובים המאוחסנים במחשב המשרדי שלך, אז מומלץ מאוד שיהיה לך גיבוי קבוע של הנתונים שלך. זה יעזור לך במקרה שמשהו ישתבש בחומרה שלך או אם היא תיגנב. אם אינך מתמצא בטכנולוגיה, אז עדיף להזמין חברה מקצועית המתמחה בתחום זה לקבלת תוצאות טובות יותר.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
אהבתם? שתפו את המאמר!
דילוג לתוכן